Industry Nine 1/1 Classic Boost 6B Front hub
- Confident and capable of cleaning the A-line, but budget friendly
Attributes
| Axle Type | 15mm TA |
| Hub Spacing | 110mm Boost |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 165g |
| Position | Front |
| Primary Color | Black |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Industry Nine 1/1 Classic Boost 6B Front hub
Industry Nine 1/1 Classic Boost 6B Front hub
- Confident and capable of cleaning the A-line, but budget friendly
Attributes
| Axle Type | 15mm TA |
| Hub Spacing | 110mm Boost |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 165g |
| Position | Front |
| Primary Color | Black |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | No |
Select Title
From $43.20
Original: $144.00
-70%Industry Nine 1/1 Classic Boost 6B Front hub—
$144.00
$43.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Confident and capable of cleaning the A-line, but budget friendly
Attributes
| Axle Type | 15mm TA |
| Hub Spacing | 110mm Boost |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Hub Weight | 165g |
| Position | Front |
| Primary Color | Black |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Skewers Included | No |























