WTB PURE CROMOLY saddle
- Bikepacking - Trail - Enduro
- Drop nose design prevents hang ups
- Padding for all day missions
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Unisex |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Cover Material | Microfiber |
| Saddle Dimensions | 275 x 148mm |
| Saddle Weight | 340g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB PURE CROMOLY saddle
WTB PURE CROMOLY saddle
- Bikepacking - Trail - Enduro
- Drop nose design prevents hang ups
- Padding for all day missions
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Unisex |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Cover Material | Microfiber |
| Saddle Dimensions | 275 x 148mm |
| Saddle Weight | 340g |
$187,126.38
WTB PURE CROMOLY saddle—
$187,126.38
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Bikepacking - Trail - Enduro
- Drop nose design prevents hang ups
- Padding for all day missions
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Unisex |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Cover Material | Microfiber |
| Saddle Dimensions | 275 x 148mm |
| Saddle Weight | 340g |























