WTB SILVERADO CROMOLY saddle
- Adventure road - Gravel - XC - Trail - Enduro
- Iconic saddle shape
- Lightweight and slim
- Designed with speed and comfort in focus
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Unisex |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Cover Material | Microfiber |
| Saddle Dimensions | 280 x 135mm |
| Saddle Weight | 265g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB SILVERADO CROMOLY saddle
WTB SILVERADO CROMOLY saddle
- Adventure road - Gravel - XC - Trail - Enduro
- Iconic saddle shape
- Lightweight and slim
- Designed with speed and comfort in focus
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Unisex |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Cover Material | Microfiber |
| Saddle Dimensions | 280 x 135mm |
| Saddle Weight | 265g |
$171,079.34
WTB SILVERADO CROMOLY saddle—
$171,079.34
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Adventure road - Gravel - XC - Trail - Enduro
- Iconic saddle shape
- Lightweight and slim
- Designed with speed and comfort in focus
Attributes
| Color | Black |
| Cut Out | Yes |
| Gender | Unisex |
| Primary Color | Black |
| Rail Material | Cr-Mo |
| Saddle Cover Material | Microfiber |
| Saddle Dimensions | 280 x 135mm |
| Saddle Weight | 265g |























