Zipp Service Course 80 Ergo handlebars
- 80mm reach
- 125mm drop
- Flattened top shape
- 3° backsweep for wrist comfort
- Anatomic drop shape
- Clip-on and Di2® RS910 junction compatible
- 315g
- SRAM Model ID: HB-DBSC-80E-A2
Attributes
| Drop | 125mm |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Reach | 80mm |
| Handlebar Weight | 315g |
| Outward Bend | 4° |
| Primary Color | Black |
| Routing | External |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Top Bar Shape | Ergo |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Zipp Service Course 80 Ergo handlebars
Zipp Service Course 80 Ergo handlebars
- 80mm reach
- 125mm drop
- Flattened top shape
- 3° backsweep for wrist comfort
- Anatomic drop shape
- Clip-on and Di2® RS910 junction compatible
- 315g
- SRAM Model ID: HB-DBSC-80E-A2
Attributes
| Drop | 125mm |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Reach | 80mm |
| Handlebar Weight | 315g |
| Outward Bend | 4° |
| Primary Color | Black |
| Routing | External |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Top Bar Shape | Ergo |
Select Size
From $34,768.60
Original: $115,895.33
-70%Zipp Service Course 80 Ergo handlebars—
$115,895.33
$34,768.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 80mm reach
- 125mm drop
- Flattened top shape
- 3° backsweep for wrist comfort
- Anatomic drop shape
- Clip-on and Di2® RS910 junction compatible
- 315g
- SRAM Model ID: HB-DBSC-80E-A2
Attributes
| Drop | 125mm |
| Handlebar Material | Aluminum |
| Handlebar Reach | 80mm |
| Handlebar Weight | 315g |
| Outward Bend | 4° |
| Primary Color | Black |
| Routing | External |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
| Top Bar Shape | Ergo |























